Arama
X
Misafir
  KATEGORİLER
X
  Müzik Filmleri Kategorisi
Müzik tutkusunu tatmin edemeyenler için görsellikle müzikalin birleştiği müzik filmleri ile müzik sevginiz biraz daha artabilir. Müzik denilince elbette sadece müzikal filmler de düşünülmemelidir. İçerisinde müziğin barındırıldığı her film bu kategorideki yerini almaktadır. Hint yapımlarının da bu kategoride istisnasız bulunması pek şaşırtıcı olmayacaktır.
Müzik denilince dansın da müziğe eşlik edildiği aşikardır. Bu ikilinin birleşimiyle ortaya çıkan görüntüyse bazen belki de saatlerce ekrana kitleyecek bir görselliğin sizlere sunulması sağlanabilir. Bu görselliğin sağlandığı filmlerden olan Sokak Dansı serisi, gençliğin ateşiyle yola çıkan iki grubun çatışmasıyla başlıyor olsa da daha sonra iyi bir amaç adına birleşen bu iki grup çok güzel işler ortaya çıkarmaktadır. Bazen müzik düşmanlıkları bile kırmaya yetebilir.
Seri 5 filmden oluşma olup son filmi Rüya Takımı adıyla 2014 yılında sizlere sunulmuştur. Filmde aşkı da, dostluğu ve elbette bağlılığı da bulabilirsiniz.
Begin Again: Başrollerinde Mark Ruffalo ve Keira Knightle’in yer aldığı 2014 yapımlı bir filmdir. Film hayallerini gerçekleştirmek isteyen Gretta’nın sevgilisinden ayrılmasından sonra şans eseri bir yapımcı(Ruffalo) ile tanışmasıyla hayallerini gerçekleştirme şansı elde edecektir. Film içerisinde müzik çok güzel bir şekilde işlenip, bazı şeylerin değerinin anlaşılmasını da sağlamaktadır.
Hindistan tarafından yapılan Sende Rabbimi Gördüm filmi, 2008 yapımı bir drama içeren müzikal filmdir. Surinder dinine bağlı bir büro memuruyla, hareketli, dans etmeyi seven ve sevimli bir genç kızın hikayesi filmde anlatılmaktadır.
Müzik filmleri izlemek isteyenler için bir diğer seçenek Jersey Boys’dur. Biraz biyografi tadında olan film, bir grup arkadaşın müzikal bir dille anlatılmasını içermektedir. Müzik filmleri arasında yer alan bu film 7.1’lik IMDb puanına sahiptir. Whiplash: Görsel bir ihtişamla açılan sahne, eşsiz bir performans eşliğinde Andrew’in bavuluna düşen damlalar eşliğinde açılıyor. Charlie Parker’ın gerçek hikayesinden esinlenilerek hazırlanan film, modernliğin çizgileriyle işlenmiştir. Film IMDb’de 8.6’lık bir puan elde ederken, filmin çekiminden kendinizi alamayacağınız sahneler birbinirini izlemeye devam etmektedir. 2015 yılına ait müzikal yapım, ABD tarafından hazırlanmıştır.
Filmin başrollerindeyse; Miles Turner, Chris Mulkey, Auistin Stowell, Suanne Spoke, Paul Reiser gibi isimler bulunmaktadır.
Yatay Reklam Alani
  MultiDil
Danny Collins

Danny Collins

  MultiDil
8 Mil-8 Mile

8 Mil-8 Mile

  Orjinal
Samsara

Samsara

Önceki
12
Sonraki